3 sposoby na ominięcie opłat do ZUS.

Sty 23, 2015Archiwum

W ostatnim czasie modnym stał się temat zakładania firm, które pozwalają na zmniejszenie lub nie płacenie składek ZUS. Dziś przedstawimy 3 sposoby jak nie płacić ZUS.

Jak nie płacić ZUS?

1. Przeniesienie firmy za granicę

Z tego rozwiązania skorzystało wielu Polaków. Jest to jak każde inne rozwiązanie bezpiecznie dla części biznesów, szczególnie takich prowadzonych online. Jednak ważne jest to aby zwracać uwagę na to, że nie dotyczy to firm, które swoją działalność prowadzą tylko na terenie kraju, a do tego jest ona stacjonarna np. sklep, drukarnia, fryzjer itp. Najbardziej popularna w tym zakresie jest Wielka Brytania. Nasi rodacy są skuszeni wysokim progiem zwalniającym z płacenia podatków oraz niskimi opłatami do tamtejszego ZUS-u.

2. Założenie spółki z o.o. – sposób na ominięcie ZUS

Spółka z o. o. w Polsce ciągle jeszcze owiana jest mitami, które przez wiele firm są obalane. Wiedza na temat tego jak prowadzić spółki optymalnie, jak legalnie unikać podwójnego opodatkowania oraz jak mieć ubezpieczenie zdrowotne pomimo tego, że nie płaci się ZUS_u dla wielu jest ciągle tajemnicą. Spółka z o.o. jest dobrym rozwiązaniem dla firm, które prowadzą biznes w kraju, które robią interesy tylko z polskimi kontrahentami. Pozwala to na zaspokojenie przepisu, że podatki należy płacić w kraju, w którym wykonuje się działalność.
Spółka pozwala na nie płacenie ZUS-u za właścicieli oraz wspólników. Są rozwiązania, które pozwalają na ominięcie podwójnego opodatkowania wypłat w formie dywidendy. Posiadanie spółki pozwala również na znaczne ograniczenie odpowiedzialność za działania firmy. Sprawdź, jak założyć spółkę z o.o. i ile to kosztuje.

3. Założenie spółki cywilnej, której wspólnikami są dwie spółki z o.o

Od niedawna pojawił się w Polsce twór – gdzie dwie spółki z o.o. zakładają spółkę cywilną i osoba fizyczna staje się pełnomocnikiem spółki cywilnej. Rozwiązanie to zwalnia całkowicie z odpowiedzialności za działania firmy. Jednak w takim rozwiązaniu należy pamiętać, że majątek, w tym marka czy strony www należą do firmy, a nie do nas. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które zarabiają sprzedając swój czas np. wszelkiej maści informatyków, nauczycieli itp.

KUP W NASZYM SKLEPIE

 

Justyna Broniecka

Justyna Broniecka

Autorka

Przedsiębiorca, menadżer. Od prawie 10 lat właścicielka i twarz marki ZUS to nie MUS. Jej misją jest edukacja i uświadamianie klientów odnośnie systemu podatkowego Chce, aby przedsiębiorcy wiedzieli jakie są możliwości oraz z czym wiążą się poszczególne wybory. Przeszkoliła ponad 5 tys osób. Jest często zapraszana na konferencje, wykładowca w szkołach wyższych. Jej szkolenia i wystąpienia oceniane są jako praktyczne, użyteczne i ciekawe. Fanka logicznego myślenia oraz ułatwiania sobie życia.

Od prawie 10 lat członek międzynarodowej organizacji Toastmasters, gdzie doskonali swoje umiejętności przemawiania publicznego oraz zarządzania. Otrzymała tam najwyższy tytuł DTM (Distinguished Toastmaster). Prywatnie pasjonatka podróży, szczególnie do Afryki.

Książki, które pomogą Ci w prowadzeniu firmy:

Inne artykuły, które mogą Cię zaintesować:

Czym jest Prosta Spółka Akcyjna?

Czym jest Prosta Spółka Akcyjna?

Prosta Spółka Akcyjna jest w mojej opinii jednym z najcichszych projektów rządu obok tzw. testu przedsiębiorcy, choć w tym przypadku zakłada on duże udogodnienia. Zwłaszcza dla startupów. W niniejszym wpisie skupimy się na tym czym jest Prosta Spółka Akcyjna, kto z...

Test przedsiębiorcy

Test przedsiębiorcy

Test przedsiębiorcy nadal wzbudza wiele pytań oraz kontrowersji. Rząd ogłosił już, że testu nie będzie, ale jakaś weryfikacja jednak tak. Czego realnie się obawiać, z czym to się wiąże, kiedy to nastąpi? Dziś kilka słów wyjaśnienia.     [grwebform...

Kiedy należy rozliczać kilometrówkę?

Kiedy należy rozliczać kilometrówkę?

Rozliczanie samochodów ciągle dla wielu przedsiębiorców stanowi zagadkę. Od roku 2019 znowu zmieniło się kilka przepisów. Do tej pory ogólna zasada była taka, że jeżeli samochód nie jest własnością firmy należy prowadzić kilometrówkę. Od roku 2019 fiskus zmienił nieco...

Pobierz bezpłatny

poradnik

Witaj, jestem Justyna!

Od prawie 10 lat edukuję i uświadamiam przedsiębiorców w tematach systemu podatkowego. Chce, abyś wiedział jakie masz możliwości oraz jakie konsekwencję mają Twoje poszczególne wybory.

ZUS to nie MUS to miejsce, w którym edukujemy przedsiębiorców w zakresie bezpiecznego prowadzenia biznesu. Z drugiej strony pokazujemy też, że istnieją ścieżki, dzięki którym można zapłacić mniejsze podatki.

ZUS to nie MUS to miejsce, w którym edukujemy przedsiębiorców w zakresie bezpiecznego prowadzenia biznesu. Z drugiej strony pokazujemy też, że istnieją ścieżki, dzięki którym można zapłacić mniejsze podatki.

firma bez zusu

Pobierz bezpłatny poradnik

7 sposobów na obniżenie kosztów w Twojej firmie

Super! Teraz sprawdź podany adres e-mail i odbierz poradnik.