Cztery sposoby na utworzenie spółki z o.o. z działalności gospodarczej

Maj 13, 2015Archiwum

W codziennych kontaktach spotykam się z tym, że wiele przedsiębiorców jest zdecydowanych na założenie spółki z o.o., jednak nie wiedzą jak się za to zabrać. Na rynku istnieje kilka sposobów na to, aby z jednoosobowej działalności została utworzona spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Wiele przedsiębiorców mów mi, że ich księgowa mówiła, że to będzie kosztowało majątek. Nie zawsze tak musi być – to tylko kwestia wybrania sposobu odpowiedniego do przedsiębiorstwa. Są oczywiście sposoby niezwykle tanie, są również sposoby które wymagają większych nakładów finansowych. Aby wybrać odpowiedni sposób należy przemyśleć na czym nam zależy. Są firmy, którym nie zależy na ciągłości działania – mam przez to na myśli, że nie budowli biznesu przez 10 lat, że nie posiadają tam wypracowanych różnych spraw biznesowych i mogą sobie pozwolić na założenie nowej spółki, a zamknięcie działalności. Ale oczywiście bywa dokładnie odwrotnie – że właściciele nie mogą sobie na taki ruch pozwolić. Poniżej kilak sposobów na to co można zrobić. W najbliższych tygodniach będziemy opisywali dla kogo są poszczególne rozwiązania:

– założenie nowego podmiotu w postaci spółki z o.o. i zamknięcie dotychczasowej działalności gospodarczej
– przekształcenie dotychczasowej działalności w spółkę
– sprzedaż zorganizowanej części przedsiębiorstwa do innego podmiotu
– wniesienie dotychczasowej działalności jako aport do nowo powstałej spółki

Jeżeli macie ochotę więcej dowiedzieć się na temat spółki z o.o. koniecznie przeczytajcie naszą publikację Vademecum prowadzenia spółki z o.o.

W przypadku, gdy w Waszych głowach kołacze się pytanie, a co z podwójnym opodatkowanie, częstymi kontrolami w spółach, ubezpieczeniem zdrowotnym, koniecznie wejdź na stronę www.zustoniemus.pl, po prawej stronie znajdziesz nasz bezpłatny e-book Mity o spółach z o.o.

Justyna Broniecka

Justyna Broniecka

Autorka

Przedsiębiorca, menadżer. Od prawie 10 lat właścicielka i twarz marki ZUS to nie MUS. Jej misją jest edukacja i uświadamianie klientów odnośnie systemu podatkowego Chce, aby przedsiębiorcy wiedzieli jakie są możliwości oraz z czym wiążą się poszczególne wybory. Przeszkoliła ponad 5 tys osób. Jest często zapraszana na konferencje, wykładowca w szkołach wyższych. Jej szkolenia i wystąpienia oceniane są jako praktyczne, użyteczne i ciekawe. Fanka logicznego myślenia oraz ułatwiania sobie życia.

Od prawie 10 lat członek międzynarodowej organizacji Toastmasters, gdzie doskonali swoje umiejętności przemawiania publicznego oraz zarządzania. Otrzymała tam najwyższy tytuł DTM (Distinguished Toastmaster). Prywatnie pasjonatka podróży, szczególnie do Afryki.

Książki, które pomogą Ci w prowadzeniu firmy:

Inne artykuły, które mogą Cię zaintesować:

Czym jest Prosta Spółka Akcyjna?

Czym jest Prosta Spółka Akcyjna?

Prosta Spółka Akcyjna jest w mojej opinii jednym z najcichszych projektów rządu obok tzw. testu przedsiębiorcy, choć w tym przypadku zakłada on duże udogodnienia. Zwłaszcza dla startupów. W niniejszym wpisie skupimy się na tym czym jest Prosta Spółka Akcyjna, kto z...

Test przedsiębiorcy

Test przedsiębiorcy

Test przedsiębiorcy nadal wzbudza wiele pytań oraz kontrowersji. Rząd ogłosił już, że testu nie będzie, ale jakaś weryfikacja jednak tak. Czego realnie się obawiać, z czym to się wiąże, kiedy to nastąpi? Dziś kilka słów wyjaśnienia.     [grwebform...

Kiedy należy rozliczać kilometrówkę?

Kiedy należy rozliczać kilometrówkę?

Rozliczanie samochodów ciągle dla wielu przedsiębiorców stanowi zagadkę. Od roku 2019 znowu zmieniło się kilka przepisów. Do tej pory ogólna zasada była taka, że jeżeli samochód nie jest własnością firmy należy prowadzić kilometrówkę. Od roku 2019 fiskus zmienił nieco...

Pobierz bezpłatny

poradnik

Witaj, jestem Justyna!

Od prawie 10 lat edukuję i uświadamiam przedsiębiorców w tematach systemu podatkowego. Chce, abyś wiedział jakie masz możliwości oraz jakie konsekwencję mają Twoje poszczególne wybory.

ZUS to nie MUS to miejsce, w którym edukujemy przedsiębiorców w zakresie bezpiecznego prowadzenia biznesu. Z drugiej strony pokazujemy też, że istnieją ścieżki, dzięki którym można zapłacić mniejsze podatki.

ZUS to nie MUS to miejsce, w którym edukujemy przedsiębiorców w zakresie bezpiecznego prowadzenia biznesu. Z drugiej strony pokazujemy też, że istnieją ścieżki, dzięki którym można zapłacić mniejsze podatki.

firma bez zusu

Pobierz bezpłatny poradnik

7 sposobów na obniżenie kosztów w Twojej firmie

Super! Teraz sprawdź podany adres e-mail i odbierz poradnik.