DLA KOGO ROZWIĄZANIE SPÓŁKI W WIELKIEJ BRYTANII JEST DOBRYM ROZWIĄZANIEM

Lip 2, 2015Archiwum

Emigracja z firmą okazuje się być niezwykle dobrym rozwiązaniem dla ogromu przedsiębiorców z całej Europy. W Polsce szczególnie popularna jest Wielka Brytania. Coraz popularniejsze są raje podatkowe takie jak Panama, czy Hong-Kong. Ale dziś zastanowimy się komu opłaca się emigracja firmy do Wielkiej Brytanii.

Do ekipy ZUS to nie MUS coraz częściej zwracają się przedsiębiorcy, których polski ZUS wzywa do zapłacenia składek za rok, dwa, trzy. Czasami ZUS żąda kwot rzędu kilkuset tysięcy złotych. To nas mocno zastanowiło i postanowiliśmy, że opiszemy komu się opłaca emigracja, a komu nie.

Generalnie dyrektywy unijne mówią, że ubezpieczenia społeczne oraz podatki powinniśmy płacić w miejscu, gdzie realizujemy usługi, czy też wykonujemy działalność. Tym samym spółka w Wielkiej Brytanii nie jest dobrym pomysłem dla osób, które prowadzą biznes stacjonarny, osoby których jednymi kontrahentami są polskie przedsiębiorstwa.
Spółka w Wielkiej Brytanii ma wiele korzyści podatkowych oraz wiele korzyści związanych z ubezpieczeniami społecznymi, a przede wszystkim jest tam w miarę przejrzyste i przewidywalne prawo.

W naszej opinii powinni z niej skorzystać wszyscy Ci, którzy prowadzą biznes on-line.

Chcesz dowiedzieć się więcej już dziś KUP NAGRANIE Zbyszka Krakowskiego, który wyjaśnia jak zarejestrować spółkę, jak z niej korzystać, jakie podatki zapłacisz oraz jakie masz korzyści posiadając spółkę w Wielkiej Brytanii.

Dla przedsiębiorców prowadzących biznes w Polsce polecamy nagrania dotyczące spółek z o.o..

Justyna Broniecka

Justyna Broniecka

Autorka

Przedsiębiorca, menadżer. Od prawie 10 lat właścicielka i twarz marki ZUS to nie MUS. Jej misją jest edukacja i uświadamianie klientów odnośnie systemu podatkowego Chce, aby przedsiębiorcy wiedzieli jakie są możliwości oraz z czym wiążą się poszczególne wybory. Przeszkoliła ponad 5 tys osób. Jest często zapraszana na konferencje, wykładowca w szkołach wyższych. Jej szkolenia i wystąpienia oceniane są jako praktyczne, użyteczne i ciekawe. Fanka logicznego myślenia oraz ułatwiania sobie życia.

Od prawie 10 lat członek międzynarodowej organizacji Toastmasters, gdzie doskonali swoje umiejętności przemawiania publicznego oraz zarządzania. Otrzymała tam najwyższy tytuł DTM (Distinguished Toastmaster). Prywatnie pasjonatka podróży, szczególnie do Afryki.

Książki, które pomogą Ci w prowadzeniu firmy:

Inne artykuły, które mogą Cię zaintesować:

Czym jest Prosta Spółka Akcyjna?

Czym jest Prosta Spółka Akcyjna?

Prosta Spółka Akcyjna jest w mojej opinii jednym z najcichszych projektów rządu obok tzw. testu przedsiębiorcy, choć w tym przypadku zakłada on duże udogodnienia. Zwłaszcza dla startupów. W niniejszym wpisie skupimy się na tym czym jest Prosta Spółka Akcyjna, kto z...

Test przedsiębiorcy

Test przedsiębiorcy

Test przedsiębiorcy nadal wzbudza wiele pytań oraz kontrowersji. Rząd ogłosił już, że testu nie będzie, ale jakaś weryfikacja jednak tak. Czego realnie się obawiać, z czym to się wiąże, kiedy to nastąpi? Dziś kilka słów wyjaśnienia.     [grwebform...

Kiedy należy rozliczać kilometrówkę?

Kiedy należy rozliczać kilometrówkę?

Rozliczanie samochodów ciągle dla wielu przedsiębiorców stanowi zagadkę. Od roku 2019 znowu zmieniło się kilka przepisów. Do tej pory ogólna zasada była taka, że jeżeli samochód nie jest własnością firmy należy prowadzić kilometrówkę. Od roku 2019 fiskus zmienił nieco...

Pobierz bezpłatny

poradnik

Witaj, jestem Justyna!

Od prawie 10 lat edukuję i uświadamiam przedsiębiorców w tematach systemu podatkowego. Chce, abyś wiedział jakie masz możliwości oraz jakie konsekwencję mają Twoje poszczególne wybory.

ZUS to nie MUS to miejsce, w którym edukujemy przedsiębiorców w zakresie bezpiecznego prowadzenia biznesu. Z drugiej strony pokazujemy też, że istnieją ścieżki, dzięki którym można zapłacić mniejsze podatki.

ZUS to nie MUS to miejsce, w którym edukujemy przedsiębiorców w zakresie bezpiecznego prowadzenia biznesu. Z drugiej strony pokazujemy też, że istnieją ścieżki, dzięki którym można zapłacić mniejsze podatki.

firma bez zusu

Pobierz bezpłatny poradnik

7 sposobów na obniżenie kosztów w Twojej firmie

Super! Teraz sprawdź podany adres e-mail i odbierz poradnik.