Dlaczego działalność gospodarcza jest złym wyborem cz. V – Optymalizacje podatkowe

Kwi 27, 2015Archiwum

Dziś większość biur rachunkowych obsługuje jednoosobowe działalności gospodarcze. Wynika to z tego, że przez wiele lat spółki kapitałowe oraz osobowe nie były łatwo dostępne dla przeciętnego przedsiębiorcy. Kapitał zakładowy lub bariera prawna powodowała, że ogromna część społeczeństwa zakładała jednoosobowe działalności gospodarcze.
Są one w mojej ocenie najgorszą możliwą opcją do prowadzenia biznesu z wielu powodów o których już pisaliśmy podczas innych artykułów.
Większość biur rachunkowych zatrudnia specjalistów, którzy uczeni się na szkoleniach przez urzędników. Większość też nie chce brać na siebie ryzyka za optymalizacje podatkowe, czy ZUS-owe. Wolą działać po najmniejszej linii oporu, tak aby urząd skarbowy na pewno nic nie zarzucił. Kiedyś słyszałam nawet, że przedsiębiorca miał wrażenie, że płaci więcej niż musi, ponieważ księgowa jak coś jest dwuznaczne to zawsze robi na korzyść urzędu skarbowego.

Co więcej jak przedsiębiorcy pytają swoje dotychczasowe księgowe, czy spółka z o.o. jest dobrą opcją to większość księgowych odradza taki pomysł lub daje zaporową cenę za prowadzenie.
Działalność gospodarcza jest prosta w powadzeniu, księgowaniu jednak naprawdę nie wiele opcji związanych z optymalizacją podatkową można tam umieścić. Spółki osobowe rozszerzają ilość optymalizacji podatkowych możliwych do zastosowania. Jednak spółki kapitałowe pozwalają na zastosowanie ich naprawdę wielu.
Stąd po raz kolejny polecam korzystać ze sprawdzonych, legalnych rozwiązań, które gwarantują bezpieczeństwo oraz realny dostęp do optymalizacji podatkowych.

 

Justyna Broniecka

Justyna Broniecka

Autorka

Przedsiębiorca, menadżer. Od prawie 10 lat właścicielka i twarz marki ZUS to nie MUS. Jej misją jest edukacja i uświadamianie klientów odnośnie systemu podatkowego Chce, aby przedsiębiorcy wiedzieli jakie są możliwości oraz z czym wiążą się poszczególne wybory. Przeszkoliła ponad 5 tys osób. Jest często zapraszana na konferencje, wykładowca w szkołach wyższych. Jej szkolenia i wystąpienia oceniane są jako praktyczne, użyteczne i ciekawe. Fanka logicznego myślenia oraz ułatwiania sobie życia.

Od prawie 10 lat członek międzynarodowej organizacji Toastmasters, gdzie doskonali swoje umiejętności przemawiania publicznego oraz zarządzania. Otrzymała tam najwyższy tytuł DTM (Distinguished Toastmaster). Prywatnie pasjonatka podróży, szczególnie do Afryki.

Książki, które pomogą Ci w prowadzeniu firmy:

Inne artykuły, które mogą Cię zaintesować:

Czym jest Prosta Spółka Akcyjna?

Czym jest Prosta Spółka Akcyjna?

Prosta Spółka Akcyjna jest w mojej opinii jednym z najcichszych projektów rządu obok tzw. testu przedsiębiorcy, choć w tym przypadku zakłada on duże udogodnienia. Zwłaszcza dla startupów. W niniejszym wpisie skupimy się na tym czym jest Prosta Spółka Akcyjna, kto z...

Test przedsiębiorcy

Test przedsiębiorcy

Test przedsiębiorcy nadal wzbudza wiele pytań oraz kontrowersji. Rząd ogłosił już, że testu nie będzie, ale jakaś weryfikacja jednak tak. Czego realnie się obawiać, z czym to się wiąże, kiedy to nastąpi? Dziś kilka słów wyjaśnienia.     [grwebform...

Kiedy należy rozliczać kilometrówkę?

Kiedy należy rozliczać kilometrówkę?

Rozliczanie samochodów ciągle dla wielu przedsiębiorców stanowi zagadkę. Od roku 2019 znowu zmieniło się kilka przepisów. Do tej pory ogólna zasada była taka, że jeżeli samochód nie jest własnością firmy należy prowadzić kilometrówkę. Od roku 2019 fiskus zmienił nieco...

Pobierz bezpłatny

poradnik

Witaj, jestem Justyna!

Od prawie 10 lat edukuję i uświadamiam przedsiębiorców w tematach systemu podatkowego. Chce, abyś wiedział jakie masz możliwości oraz jakie konsekwencję mają Twoje poszczególne wybory.

ZUS to nie MUS to miejsce, w którym edukujemy przedsiębiorców w zakresie bezpiecznego prowadzenia biznesu. Z drugiej strony pokazujemy też, że istnieją ścieżki, dzięki którym można zapłacić mniejsze podatki.

ZUS to nie MUS to miejsce, w którym edukujemy przedsiębiorców w zakresie bezpiecznego prowadzenia biznesu. Z drugiej strony pokazujemy też, że istnieją ścieżki, dzięki którym można zapłacić mniejsze podatki.

firma bez zusu

Pobierz bezpłatny poradnik

7 sposobów na obniżenie kosztów w Twojej firmie

Super! Teraz sprawdź podany adres e-mail i odbierz poradnik.