Jak przejść przez zamknięcie roku bezstresowo?

Sty 8, 2019Archiwum

Zamknięcie roku w firmie zwykle wiąże się z dodatkowymi obowiązkami dla właścicieli. Plany roczne, inwetaryzacje, dodatkowe działania sprzedażowe. Do tego trzeba dodać ogrom zmian w przepisach. Często ten moment jest ogromnie stresujący dla przedsiębiorców, ponieważ po za normalnymi obowiązkami wiąże się to z ogromną ilością dodatkowej pracy.

Jak sobie z tym poradzić:

Organizacja pracy

Może się wydawać, że koniec roku to milion deklaracji, raportów do różnego typu urzędów. Z naszej perspektywy wszystko jest kwestią organizacji pracy. Większość tych deklaracji odzwierciedla nasze raporty biznesowe. Przecież jest dla nas ważną informacją stan magazynowy, czy gotówkowy w naszej firmie. Ważna jest dla płynność, czy zbadania marży. Informacje jakie przekazujemy do różnego typu urzędów to nic innego jak dane, które i tak powinniśmy przeanalizować aby mieć pojęcie o funkcjonowaniu naszej firmy.

Delegowanie do księgowości

Z naszej strony posiadamy dane biznesowe. Najczęściej księgowością zajmuje się biuro rachunkowe lub samodzielna księgowa. A więc te wszystkie deklaracje, których tak bardzo się boimy będą zrobione za nas. Wysłanie odpowiednich danych, raportów czy deklaracji do urzędu to obowiązek naszej obsługi księgowej. A więc nie powinno to nas aż tak strofować.

Kompendium podsumowania zmian

Kiedy rozmawiam z przedsiębiorcami największym problemem zazwyczaj są zmiany. Przedsiębiorcy boją się, że nie usłyszeli, nie zrozumieli zmian jakie wchodzą w życie. I tutaj też jest prosta rada. Właściciel firmy jest od prowadzenia biznesu. Od śledzenia zmian w podatkach i prawie są specjaliści. Zamiast spędzać długie godziny na internecie zapisz się na szkolenie, czy po prostu umów z Twoją księgową na spotkanie. Na pewno zajmie Ci to mniej czasu i będzie to bardziej efektywne.

Dla tych którzy dla świętego spokoju chcą sprawdzić, czy zrobili na pewno wszystko, przygotowaliśmy checklistę.

KLIKNIJ W OBRAZEK I POBIERZ SWOJĄ CHECKLISTĘ

Dlaczego warto?

  • Będziesz wiedział jakie i kiedy musisz złożyć deklaracje
  • Przeprowadzisz poprawnie wszystkie czynności w firmie (np. inwentaryzację)
  • Dowiesz się co musisz wprowadzić w życie w związku z pracownikami w Twojej firmie
  • Co musisz zrobić z sprawozdaniem finansowym
  • Bez zastanawiania zaplanujesz i sprawdzisz czy zrobiłeś już wszytsko

 

 

Justyna Broniecka

Justyna Broniecka

Autorka

Przedsiębiorca, menadżer. Od prawie 10 lat właścicielka i twarz marki ZUS to nie MUS. Jej misją jest edukacja i uświadamianie klientów odnośnie systemu podatkowego Chce, aby przedsiębiorcy wiedzieli jakie są możliwości oraz z czym wiążą się poszczególne wybory. Przeszkoliła ponad 5 tys osób. Jest często zapraszana na konferencje, wykładowca w szkołach wyższych. Jej szkolenia i wystąpienia oceniane są jako praktyczne, użyteczne i ciekawe. Fanka logicznego myślenia oraz ułatwiania sobie życia.

Od prawie 10 lat członek międzynarodowej organizacji Toastmasters, gdzie doskonali swoje umiejętności przemawiania publicznego oraz zarządzania. Otrzymała tam najwyższy tytuł DTM (Distinguished Toastmaster). Prywatnie pasjonatka podróży, szczególnie do Afryki.

Książki, które pomogą Ci w prowadzeniu firmy:

Inne artykuły, które mogą Cię zaintesować:

Czym jest Prosta Spółka Akcyjna?

Czym jest Prosta Spółka Akcyjna?

Prosta Spółka Akcyjna jest w mojej opinii jednym z najcichszych projektów rządu obok tzw. testu przedsiębiorcy, choć w tym przypadku zakłada on duże udogodnienia. Zwłaszcza dla startupów. W niniejszym wpisie skupimy się na tym czym jest Prosta Spółka Akcyjna, kto z...

Test przedsiębiorcy

Test przedsiębiorcy

Test przedsiębiorcy nadal wzbudza wiele pytań oraz kontrowersji. Rząd ogłosił już, że testu nie będzie, ale jakaś weryfikacja jednak tak. Czego realnie się obawiać, z czym to się wiąże, kiedy to nastąpi? Dziś kilka słów wyjaśnienia.     [grwebform...

Kiedy należy rozliczać kilometrówkę?

Kiedy należy rozliczać kilometrówkę?

Rozliczanie samochodów ciągle dla wielu przedsiębiorców stanowi zagadkę. Od roku 2019 znowu zmieniło się kilka przepisów. Do tej pory ogólna zasada była taka, że jeżeli samochód nie jest własnością firmy należy prowadzić kilometrówkę. Od roku 2019 fiskus zmienił nieco...

Pobierz bezpłatny

poradnik

Witaj, jestem Justyna!

Od prawie 10 lat edukuję i uświadamiam przedsiębiorców w tematach systemu podatkowego. Chce, abyś wiedział jakie masz możliwości oraz jakie konsekwencję mają Twoje poszczególne wybory.

ZUS to nie MUS to miejsce, w którym edukujemy przedsiębiorców w zakresie bezpiecznego prowadzenia biznesu. Z drugiej strony pokazujemy też, że istnieją ścieżki, dzięki którym można zapłacić mniejsze podatki.

ZUS to nie MUS to miejsce, w którym edukujemy przedsiębiorców w zakresie bezpiecznego prowadzenia biznesu. Z drugiej strony pokazujemy też, że istnieją ścieżki, dzięki którym można zapłacić mniejsze podatki.

firma bez zusu

Pobierz bezpłatny poradnik

7 sposobów na obniżenie kosztów w Twojej firmie

Super! Teraz sprawdź podany adres e-mail i odbierz poradnik.