konferencja online

Jak spółka z o.o. może zabezpieczyć Ciebie, Twoją rodzinę i majątek?

czwartek 10.12.2020

17:00 – 21:00

i

Konkretne rozwiązania

Szkodenie prowadzone przez praktyka z wieloletnim doświadczeniem w branży

Bez wychodzenia z domu

Obejrzyj wygodnie na komputerze, tablecie lub smartfonie

t

Sesja Q&A

Będziesz miał okazję zadać pytanie podczas sesji pytań i odpowiedzi na końcu szkolenia

Sprawdzone strategie

Ze strategii, które omawiamy skorzystały już dziesiątki, jeśli nie setki przedsiębiorców.

Dla kogo jest to wydarzenie?

Z uwagi na rosnące ryzyko biznesowe coraz więcej przedsiębiorców zastanawia się, w jaki sposób je ograniczać lub kontrolować. W przypadku prowadzenia swojej firmy w formie jednoosobowej działalności gospodarczej masz nie wiele możliwości realnej ochrony. Na szczęście coraz więcej właścicieli firm zaczyna to dostrzegać i rozglądają się za innymi rozwiązaniami. 

Tutaj na pomoc przychodzi spółka z o.o.. Pomaga ograniczyć ryzyko biznesowe, rozdzielić majątek prywatny od firmowego oraz zastosować wiele optymalizacji podatkowych. 

Forma prawna to jedno, jednak nasza postawa w biznesie, szczególnie w takim czasie to drugie. Codziennie widzę, jak właściciele firm nie potrafią odmawiać, tak bardzo wydaje im się, że kolejnego klienta już nie będzie, że biorą „wszystko, jak leci”.  Musisz też umieć jasno wyznaczać zasady w swojej firmie i życiu – szczególnie teraz.

Zapraszamy Cię na unikalne wydarzenie, gdzie poruszymy 3 ważne tematy:

 1. Spółka z o.o. – jak działa, dla kogo i dlaczego zapłacisz mniej podatków 
 2. Jak umowa spółki może chronić wspólników i członków zarządu?
 3. Asertywność w biznesie
dowiedz się więcejzarezerwuj miejsce

Czego sie dowiesz na spotkaniu:

N

jak działa spółka z o.o.?

N

nauczysz się stosować podstawowe optymalizacje podatkowe w spółce z o.o.

N

zrozumiesz jak działają podatki w spółce

N

poznasz zasady tworzenia umowy spółki

N

dostrzeżesz realne zagrożenia biznesowe wynikające z działania Twojej firmy

N

poznasz zasady i techniki związane z budowaniem swojej wewnętrznej pewności siebie

N

poznasz narzędzia służące poprawie Twojej asertywności

10.12.2020 17:00 - 21:00

online
dowiedz się więcejzarezerwuj miejsce

Agenda:

17:00 – 17:15 zapoznanie networkingowe
17:15 – 18:15 Spółka z o.o. – jak działa, dla kogo i dlaczego zapłacisz mniej podatków
18:15 – 18:30 sesja Q&A
18:30 – 19:30 Jak umowa spółki może chronić wspólników i członków zarządu?
19:30 – 19:45 sesja Q&A
19:45 – 20:45 Asertywność w biznesie
20:45 – 21:00 sesja Q&A i zakończenie

 

Spółka z o.o. – jak działa, dla kogo i dlaczego zapłacisz mniej podatków? 

Aktualna sytuacja wielu z nas pokazała, że należy lepiej przyjrzeć się temu w jaki sposób prowadzimy swój biznes. W ostatnich tygodniach dostałam kilka wiadomości o tym, że „dziękuję, że kazałaś mi kilka lat temu założyć spółkę”. Prawda jest taka, że spółka pozwala na znaczne ograniczenie odpowiedzialności w przypadku niewypłacalności firmy. Pozwala na oddzielenie majątków prywatnego i firmowego. Dodatkowo właściciele oraz członkowie zarządu nie muszą płacić ZUS-u.

 Podczas prelekcji:

 • pokażemy Ci zalety działania spółki z o.o.- 
 • pokażemy Ci wady prowadzenia działalności gospodarczej, o których najprawdopodobniej nie wiesz
 • pokażemy Ci, w jaki sposób spółka z o.o. może chronić Cię w sytuacjach kryzysowych
 • jakie oszczędności podatkowe możesz osiągnąć dzięki spółce z o.o.
 • ile kosztuje założenie i utrzymanie spółki z o.o.
 • w jaki sposób działa spółka z o.o. i jak można ją wykorzystać do działania Twojej firmy

PROWADZĄCA

Justyna Broniecka

Przedsiębiorca, menadżer. Od prawie 10 lat właścicielka i twarz marki ZUS to nie MUS. Jej misją jest edukacja i uświadamianie klientów odnośnie systemu podatkowego Chce, aby przedsiębiorcy wiedzieli jakie są możliwości oraz z czym wiążą się poszczególne wybory. Przeszkoliła ponad 5 tys osób. Jest często zapraszana na konferencje, wykładowca w szkołach wyższych. Jej szkolenia i wystąpienia oceniane są jako praktyczne, użyteczne i ciekawe. Fanka logicznego myślenia oraz ułatwiania sobie życia.

Od prawie 10 lat członek międzynarodowej organizacji Toastmasters, gdzie doskonali swoje umiejętności przemawiania publicznego oraz zarządzania. Otrzymała tam najwyższy tytuł DTM (Distinguished Toastmaster). Prywatnie pasjonatka podróży, szczególnie do Afryki.

Jak umowa spółki może chronić wspólników i członków zarządu?

Prowadzenie spółki z o.o. niesie za sobą wiele korzyści. Najczęściej wymieniane jest ograniczone ryzyko, ograniczona odpowiedzialność. Wiele osób jednak obawia się, co wydarzy się z spółką w przypadku trudnych sytuacji życiowych takich jak śmierć, choroba, konieczność sprzedaży spółki, czy zwykła kłótnia wspólników.

Takie sytuacje może regulować umowa spółki

Podczas wystąpienia zostaną rozwiane następujące kwestie:

 • możliwości wchodzenia spadkobierców do spółki 
 • jak zabezpieczyć umowę spółki, aby spadkobiercy nie wchodzili do spółki 
 • w jaki sposób uregulować kwestie podziału zysku 
 • jak można ująć zapis o wynagrodzeniu dla wspólnika z tytułu wykonywania pracy dla spółki 
 • jak umowa spółki może regulować kwestię sprzedaży udziałów 
 • w jaki sposób umowa spółki ogranicza ryzyko biznesowe wspólników i członków zarządu

   

PROWADZĄCA

Olga Łączkowska Majda

Adwokat, ekspert z zakresu prawa handlowego, prawa pracy oraz prawa procesowego.

Posiada szerokie doświadczenie w prowadzeniu sporów sądowych, w tym prowadzeniu procesów gospodarczych. Wielokrotnie reprezentowała przedsiębiorców w sporach dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji, roszczeń odszkodowawczych z tytułu umów o roboty budowlane lub umów agencyjnych. Nadto prowadziła procesy o naruszenie praw własności intelektualnej i dóbr osobistych.

Z zakresu prawa handlowego zajmuje się zakładaniem, likwidacją, przekształceniami oraz łączeniem spółek prawa handlowego, a także problematyką aportu przedsiębiorstw i ich zorganizowanej części.

W obszarze prawa karnego występuje jako obrońca lub pełnomocnik pokrzywdzonych w sprawach o przestępstwa gospodarcze i przestępstwa karnoskarbowe, w szczególności przestępstwa związane z przetargami w zamówieniach publicznych i przestępstwa dotyczące weksli. W swojej praktyce wielokrotnie występowała także jako obrońca w procesach dotyczących korupcji w sporcie.

Absolwentka Prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Odbyła także roczne studia na wydziale prawa Univesità degli Studi di Roma „La Sapienza”. Ukończyła aplikację adwokacką w Wielkopolskiej Izbie Adwokackiej. Ukończyła studia doktoranckie w Katedrze Prawa Karnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Prowadziła zajęcia z dziedziny prawa karnego skarbowego dla studentów prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. W latach 2008-2015 współpracowała z kancelarią Masiota i Wspólnicy Adwokacka Spółka Partnerska

Asertywność w biznesie 

Czy zdarza się, że masz niezłą zagwozdkę jak powiedzieć klientowi, że przesadza ze swoimi oczekiwaniami?
Czy miewasz chwile zwątpienia, gdy przyjdzie Ci powiedzieć, że w tej cenie nie podejmiesz współpracy?
Czy masz czasem wątpliwości czy wypada powiedzieć wprost, że ta relacja biznesowa Ci nie odpowiada?

Jeśli tak, to pragnę Cię uspokoić. To są częste rozterki przedsiębiorców. W końcu pracujemy dla pieniędzy, sytuacja jest niepewna i czasem po prostu trudno powiedzieć NIE klientowi.

Z drugiej strony, pracujemy właśnie dla pieniędzy. Często też dla pasji, ale ona nie płaci rachunków. Dlatego wydaje mi się, że warto popracować nad swoją asertywnością, by mieć satysfakcjonujące relacje tam, gdzie to tylko możliwe. Jeśli chcesz coś zmienić, musisz coś zmienić. A największy wpływ mamy na siebie, nasze myśli i nasze reakcje.
Nie ma złotych środków. Nie ma złotej zasady, która spowoduje, że wszyscy klienci będą zachwyceni. Nie ma cudownego eliksiru, który sprawi, że każdy będzie zadowolony. Ale są techniki, które ułatwiają życie i zwiększają Twój wpływ na sytuację. 

Jest taki dowcip:

Klient mówi: „Chcę ofertę, ma być tanio, szybko i dobrze.” 
Sprzedawca: „A po co Panu 3 oferty?”
Coś w tym jest 😉

Podczas spotkania opowiem między innymi o tym:

 • Czym jest asertywność w biznesie? 
 • Czy wypada stawiać granice klientom? 
 • Dlaczego czasem to nie jest takie łatwe?
 • Co zrobić, by czuć większą satysfakcję ze współpracy z klientami?
 • Jak radzić sobie w trudnych sytuacjach biznesowych, tak by budować relacje z partnerami, zadbać o komfort współpracy i rentowność transakcji?

PROWADZĄCA

Marta Żurowska

Od ponad 17 lat pracuje w biznesie. 

Odpowiadała za wzrost umiejętności w sieci sprzedaży w Santander Leasing SA. Wdrożyła liczne projekty (m.in. modele kompetencyjne, programy wdrożenia nowych doradców leasingowych, e-learningi z zakresu wiedzy o leasingu, system sprawdzania wiedzy – ogólnopolskie testy wiedzy w sieci sprzedaży). 

Od czerwca 2018r prowadzi własną działalność, dzieli się wiedzą i doświadczeniem na FB oraz swoim blogu

Pomaga ludziom dobrze myśleć o sobie, by mieli mniej stresów i lepszą jakość życia. By czuli się dobrze sami ze sobą  Dzięki temu decydują świadomie o swoich reakcjach i czerpią z różnic między ludźmi, bo prawdziwa moc często jest właśnie tam ukryta.

Nie zmienia ludzi, zmienia ich perspektywę. A wtedy wszystko się zmienia…

Pomaga też szefom budować zespoły marzeń. Zarządzać efektywnie i nadal po ludzku. Bo to się idealnie łączy. Serducho i konkret idą w parze. Ramię w ramię. Jeśli tylko chcemy.

Wspiera liderów w odważnym zarządzaniu i budowaniu miejsca pracy, gdzie chce się chcieć. Szef też człowiek, każdy z nas potrzebuje poszerzania perspektyw, by w pełni wykorzystać potencjał swój i swoich ludzi.

Robi to jako certyfikowana trenerka biznesu, certyfikowana trenerka FRIS®, masterka Reiss Motivation Profile®, facylitatorka.

Jej przesłanie: „Poznaj siebie, zrozum i zaakceptuj, że składasz się z blasków i cieni. Mamy prawo być niedoskonali i mieć frajdę z życia.”

10.12.2020 17:00 - 21:00

online
zarezerwuj miejsce
firma bez zusu

Pobierz bezpłatny poradnik

7 sposobów na obniżenie kosztów w Twojej firmie

Super! Teraz sprawdź podany adres e-mail i odbierz poradnik.