ZUS to nie MUS na żywo w Poznaniu

Maj 21, 2018Archiwum

Marka ZUS to nie MUS działa już od ponad 5 lat. Bardzo dziękujemy za ogromne zaufanie jakim nas obdarzyliście. Ponad 5 tys przedsiębiorców z całej Polski w ten lub inny sposób się z nami skontaktowało i korzystało z naszej pomocy. To chyba najlepszy pomysł, aby Wam podziękować.

Justyna Broniecka – twarz marki ZUS to nie MUS przez ponad 10 lat pracowała w działach HR dużych firm. To co wspomina do dziś to prawie roczną kontrolę ZUS. Codziennie urzędnicy siedzący na głowie i pytając o sprawy czasami sprzed 10 lat. To co pamięta to jak nie mogła nadziwić się dlaczego tak potulnie każdy godzi się, aby otrzymywać tylko połowę budżetu jaki jest przeznaczony na jego stanowisko. Należy pamiętać, że jeżeli zarabiamy 5 tys netto to realnie pracodawca płaci prawie drugie tyle. Z drugiej strony pracodawcy też nie wspominają często, że są inne opcje.
Czarę goryczy przelał wynik kontroli ZUS. Po tej kontroli kolejne 3 miesiące pracy z korektami, których sobie zażyczyli, nie wspominając o konieczności zapłacenia składek za ich zdaniem błędnie sporządzone raporty.
Od tamtej pory jej nienawiść do tej instytucji ciągle rosła. Później przyszły historie rodzinne takie jak renta dla wójka, który miał nie uleczalnego raka mózgu, wielkości emerytury dla mamy. Każde to wydarzenie pokazywało, że płacenie składek ZUS kompletnie nie ma sensu.
Właśnie dlatego Justyna postanowiła, że jej misją życiową jest edukacja przedsiębiorców głównie w zakresie bezpiecznego prowadzenia biznesu.

 

 

Hasło ZUS to nie MUS świetnie sprawdza się jako hasło marketingowe, które łączy nas w bólu konieczności obowiązkowych opłat do ZUS-u. Jednak prawda jest taka, że za marką ZUS to nie MUS stoją ludzie. Ludzie których misją jest edukowanie przedsiębiorców w zakresie bezpieczeństwa w biznesie, optymalizacji podatkowych, doradztwa odnośnie form prawnych prowadzonych biznesów.
Prawda jest taka, że od ponad 5 lat występowaliśmy na kilkudziesięciu konferencjach, jesteśmy zapraszani do grup networkingowych, nagraliśmy wiele filmów video, zrobiliśmy kilkanaście produktów takich jak książki, nagrania, czy szkolenia. Ale przede wszystkim ciągle spotykamy się z entuzjazmem, gdzie kolwiek się pojawiamy. I za to dziękujemy.
Niektórzy z nas decydują się na prowadzenie firmy jednoosobowej, niektórzy decydują się na firmę w Polsce, niektórzy na firmę w Czekach, a jeszcze inni na firmę w UK.

ZUS to nie MUS to firma realizująca szkolenia dla przedsiębiorców. Chcielibyśmy, aby przedsiębiorcy wiedzieli jakie muszą ponieść opłaty za prowadzenie swoich firm, aby wiedzieli z czym wiąże się prowadzenie księgowości małej firmy.
Właśnie dlatego, że nasza działalność jest głównie online chcielibyśmy, abyście od czasu do czasu mieli możliwość poznania nas osobiście. Przekonania się, że jesteśmy normalnymi ludźmi.
Dla tych którzy chcieliby nas poznać i jednocześnie posiąść trochę wiedzy merytorycznej zapraszamy na jedyne w swoim rodzaju szkolenie w Poznaniu. Szkolenie odbędzie się 18 czerwca. Twoja inwestycja to jedyne 37zł.
Nie wydaje mi się, aby ta kwota kogokolwiek zabiła. Dlatego nie pozostaje Ci nic innego jak rezerwacja swojego miejsca podczas tego spotkania.

Spotkanie już za nami, ale możesz obejrzeć nagrania poniżej.

 

Justyna Broniecka

Justyna Broniecka

Autorka

Przedsiębiorca, menadżer. Od prawie 10 lat właścicielka i twarz marki ZUS to nie MUS. Jej misją jest edukacja i uświadamianie klientów odnośnie systemu podatkowego Chce, aby przedsiębiorcy wiedzieli jakie są możliwości oraz z czym wiążą się poszczególne wybory. Przeszkoliła ponad 5 tys osób. Jest często zapraszana na konferencje, wykładowca w szkołach wyższych. Jej szkolenia i wystąpienia oceniane są jako praktyczne, użyteczne i ciekawe. Fanka logicznego myślenia oraz ułatwiania sobie życia.

Od prawie 10 lat członek międzynarodowej organizacji Toastmasters, gdzie doskonali swoje umiejętności przemawiania publicznego oraz zarządzania. Otrzymała tam najwyższy tytuł DTM (Distinguished Toastmaster). Prywatnie pasjonatka podróży, szczególnie do Afryki.

Książki, które pomogą Ci w prowadzeniu firmy:

Inne artykuly, które mogą Cię zaintesować:

Czym jest Prosta Spółka Akcyjna?

Czym jest Prosta Spółka Akcyjna?

Prosta Spółka Akcyjna jest w mojej opinii jednym z najcichszych projektów rządu obok tzw. testu przedsiębiorcy, choć w tym przypadku zakłada on duże udogodnienia. Zwłaszcza dla startupów. W niniejszym wpisie skupimy się na tym czym jest Prosta Spółka Akcyjna, kto z...

Test przedsiębiorcy

Test przedsiębiorcy

Test przedsiębiorcy nadal wzbudza wiele pytań oraz kontrowersji. Rząd ogłosił już, że testu nie będzie, ale jakaś weryfikacja jednak tak. Czego realnie się obawiać, z czym to się wiąże, kiedy to nastąpi? Dziś kilka słów wyjaśnienia.     [grwebform...

Kiedy należy rozliczać kilometrówkę?

Kiedy należy rozliczać kilometrówkę?

Rozliczanie samochodów ciągle dla wielu przedsiębiorców stanowi zagadkę. Od roku 2019 znowu zmieniło się kilka przepisów. Do tej pory ogólna zasada była taka, że jeżeli samochód nie jest własnością firmy należy prowadzić kilometrówkę. Od roku 2019 fiskus zmienił nieco...

Pobierz bezpłatny

poradnik

Witaj, jestem Justyna!

Od prawie 10 lat edukuję i uświadamiam przedsiębiorców w tematach systemu podatkowego. Chce, abyś wiedział jakie masz możliwości oraz jakie konsekwencję mają Twoje poszczególne wybory.

Mam nadzieje, że artykuły i wiedzą, którą tu znajdziesz będą miały realne przełożenie na prowadzenie Twojego biznesu 

ZUS to nie MUS to miejsce, w którym edukujemy przedsiębiorców w zakresie bezpiecznego prowadzenia biznesu. Z drugiej strony pokazujemy też, że istnieją ścieżki, dzięki którym można zapłacić mniejsze podatki.

firma bez zusu

Pobierz bezpłatny poradnik

7 sposobów na obniżenie kosztów w Twojej firmie

Super! Teraz sprawdź podany adres e-mail i odbierz poradnik.