ZUS to nie MUS partnerem Global Inwestor Club

ZUS to nie MUS partnerem Global Inwestor Club

globalinvestorclub.pl

Global Inwestor Club to miejsce, które łączy inwestorów. Misją tego miejsca jest współpraca, dzielenie się wiedzą oraz doświadczenie. ZUS to nie MUS jest partnerem organizacji jako specjalista od bezpieczeństwa prawnego, podatków oraz możliwości optymalizacyjnych. Jesteśmy niezwykle dumni z tego, że dostaliśmy zaproszenie, aby wspierać tak zacne grono ludzi.
ZUS to nie MUS gościem na InvestCamp 2015

ZUS to nie MUS gościem na InvestCamp 2015

globalinvestorclub.pl

W dniach 12-13 września w Białokoszu-u (pod Poznaniem) odbył się InvestCamp 2015. Gośćmi tego wydarzenia byli inwestorzy, którzy inwestują swoje aktywa w nieruchomości, pożyczki dla osób prywatnych, a nawet Whiskey. ZUS to nie MUS miał okazję mówić o Bezpieczeństwie Prawnym Inwestycji. Opowiedzieliśmy o tym, dlaczego inwestując nie powinniśmy korzystać z jednoosobowych działalności gospodarczych oraz jakie sposoby wybrać, aby zarówno nasza inwestycja jak i my sami będziemy bezpieczni.
ZUS to nie MUS gościem na Myśleć jak Milionerzy

ZUS to nie MUS gościem na Myśleć jak Milionerzy

http://myslecjakmilionerzy.pl/

W dniach 13.09.2015 w Poznaniu oraz 19.09.2015 we Wrocławiu byliśmy goście ogólnopolskiej Konferencji Myśleć jak Milionerzy. Konferencja organizowana jest przez ASBIRO. Na sali było łącznie ponad 100 głodnych wiedzy i doświadczenia przedsiębiorczych osób. Poza ZUS to nie MUS było mnóstwo ciekawych prelegentów, przedsiębiorców. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie oraz za możliwość podzielenia się swoim biznesowym doświadczeniem w tak zacnym gronie.
ZUS to nie MUS gościem na Akademii Reverto

ZUS to nie MUS gościem na Akademii Reverto

http://www.reverto.pl/

W dniu 23 maja 2015 ekipa ZUS to nie MUS miała okazję opowiedzieć o swoich rozwiązaniach dla przedsiębiorców na zaproszenie Reverto. Reverto organizuje Akademię, podczas której uczą przedsiębiorców różnych ciekawych rozwiązań ekonomicznych, menadżerskich, dotyczących wystąpień publicznych. My mieliśmy okazję wziąć udział w panelu poświęconym prawu. Na spotkaniu jak zawsze można było spotkać ogrom ciekawych ludzi.
Dziękujemy za zaproszenie.
ZUS to nie MUS gościem na blogu strategie rozwoju

ZUS to nie MUS gościem na blogu strategie rozwoju

www.strategie-rozwoju.pl

ZUS to nie MUS jako jeden z pierwszych mógł opublikować gościnny wpis na stronie Piotra Michalaka – Strategie Rozwoju. Nasz wpis traktuje o wyższości spółki z o.o. nad działalnością gospodarczą. Każdy kto obecnie prowadzi firmę lub planuje ją prowadzić powinien przeczytać ten artykuł.
Dla ciekawych podajemy link:
Dlaczego nie powieneś prowadzić jednoosobowej działalności gospodarczej.
Wywiad z Justyną Broniecką - zaproszenie od Kamila Cebulskiego

Wywiad z Justyną Broniecką - zaproszenie od Kamila Cebulskiego

wywiad dostępny na łamach Kontestacji

Kamil Cebulski zaprosił Justynę Broniecką, aby opowiedziała o tym dlaczego zdecydowała się na prowadzenia tak trudnego biznesu jakim jest kontakt z urzędami, urzędnikami i ciągle zmieniającym się prawem.
Kamil tak nas opisał: „Razem z koleżanką założyła firmę zajmującą się optymalizacjami podatkowymi oraz pomocy przedsiębiorcom w tym, aby legalnie płacić mniej podatków i nie płacić ZUS-u. Firma ReduTax ( www.redutax.pl ) na rynku jest już ponad 2 lata i obsługują ponad 80 firm, w porównaniu do innych biur jest to bardzo dużo. Prowadzą bloga, napisali książkę tematyczną o optymalizacji podatkowej. Organizują spotkania edukacyjne jak legalnie nie płacić ZUS ( www.zustoniemus.pl )”.
Dla wszystkich tych, którzy chcą przesłuchać wywiadu:
Wywiad Kontestacja: Kamil Cebulski pyta Justynę Broniecką
Możliwości spółek z o.o. w inwestowaniu

Możliwości spółek z o.o. w inwestowaniu

wywiad na łamach Kontestacja

Damian Kleczewski jest jednym z nadających w radiu ludzi wolnych – Kontestacja. Zaprosił nas do tego, abyśmy pokazali rozwiązania spółki z o.o. dla osób, które inwestują w nieruchomości. Podczas wywiadu mieliśmy okazję opowiedzieć, dlaczego warto prowadzić spółkę. Jakie są jej wady i zalety oraz jak można wykorzystać ją w branży inwestowania w nieruchomości.
Konferencja AntyZUS

Konferencja AntyZUS

10-18 kwietnia 2015

Wraz z Radiem Kontestacja oraz portalem Edukatorium mieliśmy okazję organizować ogólnopolski tydzień AntyZUS. Wydarzenie, na którym przedsiębiorcy będą mogli dowiedzieć się czegoś o optymalizacjach podatkowych, zusowych. Podczas tego wydarzenia mieliśmy okazję wysłuchać prelekcji Zbyszka odnośnie spółek LTD, Artura – który mówił o dwóch spółkach z o.o. zakładających spółkę cywilną oraz Justyna – która mówiła o spółkach z o.o.. Każdy z prelegentów opowiadał o tym, które rozwiązania są skuteczne dla których rodzajów działalności. Wskazali również zarówno wady jak i zalety rozwiązań. Gośćmi podczas konferencji była Izabela – która obalała mity na temat udzielania przez banku kredytów oraz Krzysztof, który prowadził sesję networkingową oraz mówił o bezpieczeństwie finansowym przedsiębiorcy. Cały cykl był odebrany jako potrzebny, profesjonalny. Otrzymaliśmy ogrom pozytywnych opinii. Oczywiście dziękujemy też za Wasze uwagi. Wasze zdanie jest dla nas cenne.
Spotkania AntyZUS odbyły się w 5 miastach polski, wzięło w nich udział ponad 150 przedsiębiorców z całego kraju.
Z perspektywy współorganizatora, prelegenta oraz przedsiębiorcy była to ogromna przyjemność. Niezwykłe jest poznanie tak dużej ilości przedsiębiorców w tak krótkim czasie, niezwykłe jest jak mądrych ludzi mamy w kraju, jak wiele osób zmaga się na co dzień z systemem. Niesamowite jest to jak przedsiębiorcy w Polsce są wytrwali. Na co dzień pracuje z przedsiębiorcami, jednak ta seria spotkań utwierdziła mnie w przekonaniu, że system przeszkadza przeciętnym ludziom robić swoje. Każdy ze spotkanych przeze mnie ludzi był bohaterem na swój sposób. Każdy miał inne doświadczenia oraz inne opinie w wielu tematach. Jednak to co łączy przedsiębiorców w Polsce to chęć pracy w normalnym kraju, który przestanie im przeszkadzać. Większość z nas nie oczekuje pomocy, oczekuje tylko, aby rząd/państwo/parlament/prawo przestali angażować się w utrudnianie życia osobom przedsiębiorczym.
Doszłam do wniosku, że całość wynika z programowania nas od maleńkości. Programuje się nas w szkole, media nas programują. Często nasi rodzice są zaprogramowani, a więc później zaszczepiają w nas to samo. Podczas, gdy przemierzaliśmy trasę z jednego miasta do drugiego przypomniał mi się film Matrix. Przez długi czas czułam się jak NEO, który był elementem nie pasującym do systemu. Okazuje się, że takich NEO jest więcej, że są ludzie w każdym mieście podzielający nasze poglądy, podzielający chęć życia w normalnym kraju.
To był dla mnie prywatnie inspirujący, fantastyczny oraz oczywiście wyczerpujący tydzień. Jestem ogromnie wdzięczna za zaufanie jakie okazaliście wszystkim prelegentom oraz organizatorom, w tym mi Bez Was nie byłoby tego wydarzenia. Bez świadomych, mądrych i inteligentnych przedsiębiorców nie byłoby ANtyZUS-u.
Dziękuję Marcinowi Hugo Kosińskiemu, Mirkowi Kazior, Pawłowi Jakubowskiemu, Krzysztofowi Pilchowi za wspólnie spędzony tydzień, za rozmowy, plany oraz inspirację;)
W mojej ocenie jeden z najważniejszych pod kątem ideowym tygodniu w moim życiu
DZIĘKUJĘ!!!
ZUS to nie MUS

ZUS to nie MUS

12 marca 2015

W dniu 12 marca 2015 kolejna grupa poszukujących optymalizacyjnych rozwiązań przedsiębiorców wzięła udział w spotkaniu ZUS to nie MUS. Jak zawsze obaliliśmy kilka mitów związanych z prowadzeniem spółki zo.o..
Tym razem zapraszamy chętnych na konferencję AntyZUS.
ZUS to nie MUS

ZUS to nie MUS

27 stycznia 2015

W dniu 27 stycznia 2015 kolejna grupa poszukujących optymalizacyjnych rozwiązań przedsiębiorców wzięła udział w spotkaniu ZUS to nie MUS. Przedsiębiorcy pytali nas o zgodność z przepisami, jak zawsze udało nam się odpowiedzieć na każde ich pytanie. Dla chętnych kolejna edycja już niebawem.
Vademecum prowadzenia spółki z o.o.

Vademecum prowadzenia spółki z o.o.

II wydanie już w sprzedaży

Nasza książka Vademecum prowadzenia spółki z o.o. doczekała się swojego drugiego wydania. Przedsiębiorcy rozchwytują ją jak świeże bułeczki. Oceniana jest jako przyjazna dla czytelnika, napisana przejrzystym językiem, a przede wszystkim, że nie używamy w niej slangu księgowego.
Polecamy:)
ZUS to nie MUS

ZUS to nie MUS

19 listopad 2014

W dniu 19 listopada 2014 miała miejsce kolejna edycja spotkania ZUS to nie MUS. Przedsiębiorcy nigdy nas nie zawodzą. Zawsze mają mnóstwo pytań. To tylko dowodzi, że mamy w Polsce bardzo mądrych przedsiębiorców, poszukujących oraz myślących. Jestem niezwykle dumna z tego, że mogę pracować właśnie z taką grupą ludzi.
Zapraszamy na kolejne spotkania.
ZUS to nie MUS

ZUS to nie MUS

27 sierpnia 2014

W dniu 27 sierpnia 2014 miała miejsce kolejna edycja spotkania ZUS to nie MUS. Przedsiębiorcy nigdy nas nie zawodzą. Zawsze mają mnóstwo pytań. To tylko dowodzi, że mamy w Polsce bardzo mądrych przedsiębiorców, poszukujących oraz myślących. Jestem niezwykle dumna z tego, że mogę pracować właśnie z taką grupą ludzi.
Zapraszamy na kolejne spotkania.
To mit, że trzeba płacić ZUS

To mit, że trzeba płacić ZUS

Wywiad w Kontestacji

W dniu 25.08.2014 w Radiu Kontestacja w wydaniu głównym prowadzonym przez Marcina Hugo Kosińskiego mieliśmy okazję udzielić wywiadu. Do Radia zaprosił nas Hugo. Opowiadaliśmy o tym, że ZUS nie jest obowiązkowy, że istnieje wiele ciekawych sposobów na to, aby prowadzić firmę i nie być zmuszonym do płacenia ZUS-u.
Dla chętnych podajemy link do wywiadu
To mit, że trzeba płacić ZUS – wywiad
ZUS to nie MUS

ZUS to nie MUS

9 lipca 2014

W dniu 9 lipca 2014 roku grupa kolejnych przedsiębiorców miała okazję wziąć udział w spotkaniu ZUS to nie MUS. Jak zwykle zaskoczeni nową wiedzą przedsiębiorcy zarzucili nas pytaniami. Spółka z o.o. staje się coraz bardziej powszechnym rozwiązaniem dla polskich firm. Pozwala na legalne oraz zoptymalizowane pod kątem kosztowym i podatkowym rozwiązanie.
Zapraszamy na kolejne edycje.
Partner Pakietu AntyZUS

Partner Pakietu AntyZUS

Marcin Hugo Kosiński pomysłodawca portalu Edukatorium.pl, na którym możecie znaleźć wiele ciekawych produktów biznesowych stworzył Pakiet AntyZUS. Pakiet poświęcony jest metodą prowadzenia firmy bez obowiązku płacenia ZUS-u. Zostaliśmy partnerem tego pakietu, jako ten, który specjalizuje się w obsłudze spółek z o.o.. Mieliśmy okazję opowiedzieć o tym jak to działa. Dodatkowo nasza książka również została częścią pakietu.

Jeżeli ktoś jest ciekawy jak wygląda pakiet zapraszamy pod linka:
http://edukatorium.com/sl/pakiet-antyzus-4

Konferencja 101% możliwości

Konferencja 101% możliwości

12 czerwca w Poznaniu miało miejsce wydarzenie, w którym wzięło udział 170 przedsiębiorców, pragnących rozwijać swoje kompetencje z zakresu sprzedaży, budowania zespołu, bezpiecznego prowadzenia firmy, inwestowania, porażek oraz networkingu. Ideą 101% Możliwości, Ogólnopolskiej Konferencji Przedsiębiorczości było dostarczenie inspiracji odnośnie kierunku, w którym słuchacze chcieliby się rozwijać jako przedsiębiorcy oraz liderzy.

Jako pierwszy wystąpił Bartek Ślazyk, który w swojej prelekcji unaocznił wagę kontaktów biznesowych, pokazując w jaki sposób dawać oraz pryzmować wizytówki. Wydawać by się to mogło banalne, idzie za tym jednak głębsze przesłanie, co potwierdza słynna książka „Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” Dale’a Carnegie’ego. Wielu przedsiębiorców właśnie od Bartka po raz pierwszy dowiedziało się o co tak naprawdę chodzi w rozmowie z nowo poznanym biznesmenem oraz jakie odpowiednia rozmowa może przynieść korzyści w przyszłości. Wykład Bartka przyczynił się do otwartości zgromadzonych przedsiębiorców wobec siebie na przerwach między wystąpieniami. Część z nich nawiązała biznesowe relacje.

Następną osobą na scenie była Justyna Broniecka-Klim, która przekazała niezwykle cenne informacje dotyczące bezpiecznego prowadzenia firmy. Przekazała sposoby na to, aby jak najwięcej pieniędzy zostawało przedsiębiorcy w kieszeni, aby mógł je przeznaczyć na rozwój, marzenia, czy dalekosiężne plany. Złamała stereotypy dotyczące spółki z.o.o i zachęciła mnóstwo osób do tego, aby poważnie zastanowiły się nad taką formą działalności.

Po niej uczestnicy mieli możliwość posłuchania Mateusza Chłodnickiego, założyciela wydawnictwa Złote Myśli. Mateusz zachęcał do odpowiedzialnego podejmowania decyzji, patrzenia w przyszłość i odkładaniu części zarobionych w firmie pieniędzy na czarną godzinę. Dał do zrozumienia jak istotne jest aby przedsiębiorca pogłębiał swoją wiedzę o inwestowaniu.

Część uczestników przybyła na konferencję tylko po to, aby zobaczyć energetyczną i biznesowo doświadczoną Kamilę Rowińską, life i business coach, która swoje 45 minut wycisnęła jak cytrynkę. Przekazała ona słuchaczom najważniejsze czynniki prowadzące do tworzenia wspaniałego zespołu pracowników. Jej 13 letnie doświadczenie kierowania ludźmi (3.500 osób w zespole) i bycia najlepszą liderką w szwedzkiej firmie kosmetycznej, ujęło uczestników oraz spowodowało, że wyszli z pilnie zapisanymi notatkami. Kamila jest znana z podnoszenia energii i entuzjazmu na sali, co miało miejsce również w Poznaniu.

Po Kamili na scenie pojawił się Aleksander Sienkiewicz, prelegent National Achievers Congress, niezwykle ciepły człowiek, który posiada ogromną wiedzę z zakresu sprzedaży i psychologii. Jego słowa były inspirujące, pouczające, energetyczne. Olek otrzymał bardzo długie owacje, potwierdzające szereg pozytywnych emocji oraz jakość wiedzy, przekazanej podczas swojej mowy.

Ostatnią, długo wyczekiwaną postacią na scenie był Mariusz Szuba. Swoim profesjonalizmem, lekkością i zaraźliwym poczuciem humoru sprawił, że uczestnicy w zupełnie inny sposób spojrzeli na temat porażek nie tylko w biznesie, ale też i w życiu. Pokazał w jaki sposób tak naprawdę zdobywa się szacunek otoczenia i że jest to droga warta wysiłku. Istnieje duża szansa, że u osób, które miały możliwość wysłuchania Mariusza tego dnia, umiejętność radzenia sobie z potknięciami, będącymi nieodłącznym elementem procesu zwanym „biznes”, wzrosła dramatycznie. ”

Marta Chłodnicka

Flow - Up

Flow - Up

Nasze biuro ReduTax dostało zaproszenie, aby wystąpić w zacnym gronie wielkopolskich przedsiębiorców. Mieliśmy okazję opowiadać nad wyższością spółki z o.o. nad działalnością gospodarczą. Nasi słuchacze mieli okazję zadać nam wiele pytań, które spowodowały, że duża część publiczności była przekonana do naszej racji. Podczas spotkania mieli okazję wystąpić Marcin Kosiński – znanym jako HUGO – założyciel i pomysłodawca radia Kontestacja, Tomasz Jabłoński – młody przedsiębiorca z świetnym, przychodowym pomysłem na biznes, Anna Milcarek opowiadała co nieco o organizacji Toastmasters oraz o tym jak ważne są wystąpienia publiczne w życiu każdego z nas. Spotkanie był zorganizowane przez Krystiana Pluciaka oraz Mikołaja Roszaka – założycieli i pomysłodawców FLOW UP. Wiemy, że chłopaki planują zdecydowanie większa imprezę – na pewno będziemy o niej informować.
ZUS to nie MUS

ZUS to nie MUS

4 marzec 2014

W dniu 4 marca 2014 kolejni przedsiębiorcy wzięli udział w spotkaniu ZUS to nie MUS. Tym razem mogliśmy już przewidzieć większość pytań. Spotkania robią się coraz bardziej popularne, coraz częściej chcą brać w nich udział przedsiębiorcy. Nie ma innej metody jak czekać na kolejne spotkania.
ZUS to nie MUS

ZUS to nie MUS

4 luty 2014

W dniu 4 lutego 2014 kolejni przedsiębiorcy wzięli udział w spotkaniu ZUS to nie MUS. Podczas spotkania kolejna grupa przedsiębiorców dowiedziała się jak można prowadzić biznes legalnie i bezpiecznie nie płacąc jednocześnie ZUS-u. Wiele osób miało okazję zadać nam ogrom pytań związanych z proponowanym przez nas rozwiązaniem. Polecamy kolejne spotkania.
Książka Vademecum prowadzenia spółki z o.o.

Książka Vademecum prowadzenia spółki z o.o.

Pomysł napisania publikacji przyszedł do nas nagle. Vademecum prowadzenia spółki z o.o. to odpowiedź wielu przedsiębiorców na to jak prowadzić spółkę. Bardzo często odpowiadaliśmy na te same pytania. Któregoś dnia padł pomysł, aby te pytania zebrać w jednym miejscu. Tak właśnie powstała publikacja. Niezwykle szybko rozprzestrzeniła się pośród wielu przedsiębiorców. Okazało się, że nie potrzebuje ona specjalnej reklamy. Sama sprzedaje się najlepiej.
Książka jest pisana przez przedsiębiorców dla przedsiębiorców. Pokazuje najważniejsze kwestie związane z prowadzeniem spółki z o.o.. Zaczynając od tego jak ją założyć, aż po to, jak można ją zamknąć. Zawiera informacje o tym jakie podatki dotyczą spółki, jakie obowiązki ma zarząd oraz jakie obowiązki ciążą na wspólnikach. Pozycja polecana dla każdego kto chce prowadzić biznes w postaci spółki z o.o..
ZUS to nie MUS

ZUS to nie MUS

28 stycznia 2014

8 stycznia 2014 roku 40 przedsiębiorców wzięło udział w spotkaniu pt. „ZUS to nie MUS”, które odbyło się w Poznaniu. Uczestnicy poznali legalne i sprawdzone rozwiązania na to jak prowadząc taką działalność, jaką prowadzą i robiąc to, co obecnie robią, mogą mieć co miesiąc w kieszeni równowartość składki ZUS. Czy ich zdrowie może nadal być ubezpieczone? Czy kobiety będą mogły czuć się bezpiecznie, gdy zajdą w ciążę? Na te pytania odpowiedziały specjalistki w tym zakresie oraz założycielki biura rachunkowego ReduTax – Justyna Broniecka-Klim oraz Anna Lindner-Grem, obserwując zdumione ich wiedzą i kompetencją twarze uczestników. Po prelekcji miała miejsce sesja pytań od osób, które dzięki wykładowi podjęły decyzję o zmianie swojej sytuacji. Okazało się bowiem, że całkiem niepotrzebnie płacą ponad 1000 zł miesięcznie na składki ZUS, gdy istnieją opcje, aby tego nie robić i nadal świetnie funkcjonować w polskim świecie biznesu.
Wykład na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu

Wykład na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu

W dniu 15 stycznia 2014 nasze biuro realizowało wykład na Uniwersytecie Ekonomicznym pt. Formy prawne zatrudnienia – wady i zalety. Wykład był realizowany w ramach projektu Kadry dla Gospodarki. Podczas wykładu zostały poruszone aspekty umów o prace, umów zlecenie oraz kontraktów menadżerskich. Okazało się, że temat spółek i działalności gospodarczych wzbudzał najwięcej pytań. Może to sugerować, że pokolenie dzisiejszych studentów będzie budować zdecydowanie więcej przedsiębiorstw niż mamy dotychczas.
Kongres Kobiet

Kongres Kobiet

W dniu 14.11.2013 w Poznaniu w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa odbyła się konferencja Wielkopolskiego Kongresu Kobiet.

Nasze biuro miało okazję zaprezentować swoje usługi podczas Kongresu. Stoisko prezentowało się jako profesjonalne i było niezwykle często odwiedzane przez uczestników Kongresu.

Podczas samego kongresu zostały poruszone tematy dotyczące kobiet w przedsiębiorstwach, równouprawnienia kobiet oraz kobiecych biznesów. Oceniamy wydarzenie jako ciekawe i ważne, szczególnie dla kobiet.

Business Cafe

Business Cafe

W dniu 20 października 2013 nasze biuro miało okazję zaprezentować się podczas spotkania Business Cafe Expert. Podczas spotkania opowiadaliśmy o tym, jakie są możliwości zarobkowania w Polsce. Dużym zaskoczeniem okazał się fakt, że wiele przedsiębiorców myśli, że prowadzenie działalności gospodarczej jest jedyną możliwą opcją prowadzenia swojego biznesu. Dlatego temat zakładania i prowadzenia spółki z o.o. okazał się być niezwykle interesujący. Podczas spotkania przedstawiliśmy wady i zalety prowadzenia spółki z o.o.. Wielu gości było zaskoczona tym co usłyszała i zobaczyła. Cieszymy się, że nasza misja informowania o tym, że działalność gospodarcza nie jest dobrym sposobem prowadzenia biznesu ciągle zdobywa nowych fanów.
firma bez zusu

Pobierz bezpłatny poradnik

7 sposobów na obniżenie kosztów w Twojej firmie

Super! Teraz sprawdź podany adres e-mail i odbierz poradnik.