Jednoosobowa działalność gospodarcza

W tej kategorii znajdziesz artykuły dotyczące prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej.
SPIS TREŚCI

Jednoosobowa Działalność Gospodarcza

Uważasz, że praca na etacie od poniedziałku do piątku nie jest dla Ciebie? Masz doskonały pomysł i szukasz rozwiązań, które pomogą Ci go zrealizować? A może… czujesz, że marnujesz swój potencjał i szukasz nowej ścieżki kariery? A czy… myślałeś o założeniu własnej działalności gospodarczej? To bowiem doskonałe rozwiązanie dla osób, które pragną tworzyć markę we własnym imieniu. I choć założenie własnej firmy nie jest niczym skomplikowanym, niekiedy nadmiar formalności i aktualnie obowiązujących przepisów prawnych, z którymi należy się zapoznać, sprawia, iż rezygnujemy z podjęcia jakichkolwiek działań w tym kierunku. W związku z tym postanowiliśmy nieco ułatwić wam sprawę i podpowiedzieć, jak założyć firmę krok po kroku. Co musisz wiedzieć, jeszcze zanim zarejestrujesz działalność gospodarczą?

Jak założyć firmę?

Co ciekawe, założenie własnej działalności gospodarczej to wcale nie taka trudna sprawa, jak mogłoby się wydawać. Istotne jest przede wszystkim złożenie niezbędnych wniosków i dopełnienie wszelkich obowiązujących formalności. Rejestrując swoją działalność gospodarczą w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, musisz koniecznie podać nazwę i adres firmy, wskazać wybrane formy opodatkowania, wybrać kody PKD, zdobyć pozwolenia i licencje oraz zawrzeć wszelkie niezbędne informacje, które są wymagane w składanym wniosku. Brzmi skomplikowanie? Wcale takie nie jest! Zobaczysz sam! Od 10 lat edukujemy polskich przedsiębiorców – i nowych, i nieco bardziej doświadczonych w zakresie prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Z nami dowiesz się, jak założyć firmę bez większych trudności! Przygotujemy Cię do założenia działalności gospodarczej od początku do samego końca. Czego bowiem chcieć więcej?

Działalność gospodarcza – dla kogo?

Działalność gospodarcza to doskonały wybór dla wszystkich tych, którzy cenią sobie przede wszystkim swobodę i niezależność oraz pracę na własny rachunek, która w przyszłości może zaowocować sporym sukcesem… Nie bez powodu o tym wspominamy! Prowadzenie własnej firmy wiążę się z wieloma wyrzeczeniami, ale też oczywiście pracą dostosowaną do naszych indywidualnych potrzeb. Jeżeli w Twojej głowie narodził się pomysł otwarcia własnego biznesu – świetnie trafiłeś! Jesteśmy tutaj po to, aby rozwiać wasze wszelkie wątpliwości i pomóc w założeniu firmy.

Rodzaje działalności gospodarczej – to należy wiedzieć

Decydując się na otwarcie własnej działalności gospodarczej, warto wcześniej zrobić dokładny research i zapoznać się z aktualnie obowiązującymi przepisami prawnymi. Dlaczego o tym wspominamy? Otóż w Polsce na obecną chwilę wyróżniamy kilka rodzajów działalności gospodarczej, w tym właśnie jednoosobową działalność gospodarczą czy spółkę cywilną. Wybór zależy w głównej mierze od Ciebie, profilu świadczonych usług… i posiadania lub też nie – partnerów biznesowych. Bez obaw – służymy wam pomocą! Podpowiemy, jaki rodzaj działalności gospodarczej będzie dla was najbardziej opłacalny i sprawdzimy, na jakie ulgi podatkowe możecie liczyć, prowadząc własną firmę. To jednak nie wszystko! Koniecznie zapoznaj się z zakładką „jednoosobowa działalność gospodarcza” na naszej stronie i otwórz się na nowe możliwości!

Działalność gospodarcza – co tutaj znajdziesz?

Kategoria „działalność gospodarcza”, którą znajdziesz na naszej stronie, została stworzona z myślą o wszystkich tych, którzy już prowadzą własną działalność gospodarczą lub dopiero planują jej założenie. Co tutaj znajdziecie? Doświadczeni przedsiębiorcy znajdą u nas szereg cennych informacji, które pozwolą wam rozwinąć firmę oraz odpowiedzi na nurtujące pytania. Nie moglibyśmy oczywiście zapomnieć o biznesowych świeżakach… Z naszą pomocą składki ZUS 2021 przestaną być czarną magią, a założenie własnej firmy pójdzie jak po maśle! Zapoznaj się z artykułami w zakładce „działalność gospodarcza” i nie martw się o nic więcej. W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości – zapraszamy również do kontaktu!

Czy spółka z o.o. jest dla mnie?

Wielu właścicieli firm zastanawia się nad tym, czy spółka z o.o. jest właściwym sposobem do prowadzenia swojego biznesu. Dzięki temu e-bookowi na pewno zbliżysz się do odpowiedzi na to pytanie.

Wypełnij formularz i pobierz darmowe materiały

Witaj, jestem Justyna!

Od prawie 10 lat edukuję i uświadamiam przedsiębiorców w tematach systemu podatkowego. Chce, abyś wiedział jakie masz możliwości oraz jakie konsekwencję mają Twoje poszczególne wybory.

ZUS to nie MUS to miejsce, w którym edukujemy przedsiębiorców w zakresie bezpiecznego prowadzenia biznesu. Z drugiej strony pokazujemy też, że istnieją ścieżki, dzięki którym można zapłacić mniejsze podatki.