Aktualne przepisy

W tej kategorii znajdziesz artykuły na temat niedawnych zmian i aktualnie obowiązujących przepisów.
SPIS TREŚCI

Aktualne przepisy

Aktualne przepisy
Nowy ład, a JDG

Nowy ład, a JDG

Nowy ład to rozwiązanie kompleksowe zmieniające wiele innych ustaw i rozporządzeń. W przypadku JDG tych zmian jest całkiem sporo. Podatek wg skali, a Nowy Ład W tym przypadku zgodnie z zapowiedziami rządu przedsiębiorca będzie mógł skorzystać zarówno na...

Aktualne przepisyJednoosobowa Działalność GospodarczaSpółka z o.o.Spółki osobowe (jawna, komandytowa, cywilna)
mikrorachunek podatkowy
Indywidualny mikrorachunek podatkowy

Indywidualny mikrorachunek podatkowy

Od dość dawna słychać, że planuje się wprowadzić indywidualne rachunki bankowe dla firm. Mają tam wpłacać pieniądze za podatek VAT oraz podatek dochodowy (PIT i CIT). Wiadomo już, że system do pobierania rachunków już działa i można z niego korzystać. Wyjaśniamy...

Aktualne przepisyJednoosobowa Działalność GospodarczaSpółka z o.o.Spółki osobowe (jawna, komandytowa, cywilna)
Wiążąca informacja stawkowa
Wiążąca Informacja Stawkowa (WIS) i nowe stawki VAT na książki i e-booki

Wiążąca Informacja Stawkowa (WIS) i nowe stawki VAT na książki i e-booki

Od dość dawna jest spore zamieszanie w związku z stawkami VAT na produkty elektroniczne (typu szkolenia, PDF-y, e-prasę itp.). Do tej pory w większości przypadków na produkty papierowe opatrzone numerem ISBN można było stosować stawkę 5%. A na produkty...

Skoro już tutaj trafiliście… zapewne szukacie fachowego doradztwa i kompleksowej pomocy w zakresie aktualnie obowiązujących przepisów 2021 dla przedsiębiorców. Rok 2021 przez długi czas stał pod dużym znakiem zapytania… Aktualne przepisy – w tym właśnie przepisy podatkowe, mogły być poniekąd niezrozumiałe, tym samym budziły sporo wątpliwości, a my… doskonale to rozumiemy! Przedsiębiorcy – i mali, i duzi, doczekali się jednak sporych zmian w przepisach prawnych. Stąd też postanowiliśmy nieco ułatwić sprawę i przygotować małe kompendium wiedzy. Aktualnie obowiązujące przepisy nałożyły na nas szereg różnorakich obostrzeń, ale także rozwiązań, które mają za zadanie nieco ułatwić prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Czego możecie się spodziewać jako przedsiębiorcy?

Aktualne przepisy – co musisz wiedzieć?

Regulacje, które weszły w roku 2020, wciąż obowiązują nas wszystkich. Niemniej jednak część z nich uległa mniejszym bądź większym zmianom. Od wielu lat doradzamy naszym stałym klientom, ale też oczywiście nowym użytkownikom w kwestiach związanych z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Dlaczego o tym wspominamy? Otóż prowadzenie własnego przedsiębiorstwa to nie lada wyzwanie. I choć zarejestrowanie działalności wymaga od nas znajomości obowiązujących na ten moment rozporządzeń czy dopełnienia poszczególnych formalności, samo prowadzenie firmy nie powinno nieść ze sobą wiele trudności. To jednak znajomość aktualnych przepisów jest absolutną koniecznością, gdyż pozwoli uniknąć nieprzyjemnych sytuacji i często popełnianych błędów przez nowicjuszy, które mogą generować nadprogramowe koszty oraz pochłaniać nadmierną ilość czasu, którego niekiedy brak… Bez obaw – jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc! Z nami bez większych trudności zapoznasz się z aktualnymi przepisami i wzniesiesz swoją firmę na jeszcze wyższy level. Zapoznaj się z zakładką „aktualne przepisy” i sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy. W razie pytań czy wątpliwości – zapraszamy również do kontaktu!

Aktualne przepisy – co tutaj znajdziesz?

Z myślą o was przygotowaliśmy specjalną zakładkę „aktualne przepisy”, w której znajdziecie całe spektrum cennych informacji dotyczących prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Znajdziesz tutaj sporo wzmianek o formach opodatkowania, stawkach VAT, indywidualnych mikrorachunkach podatkowych, wystawianiu faktur czy wielu innych niezwykle ważnych kwestiach z punktu widzenia przedsiębiorców. Jeśli przepisy podatkowe to dla was czarna magia – zajrzyjcie koniecznie na naszą stronę! Tworzymy bowiem treści przeznaczone i dla doświadczonych przedsiębiorców, i dla osób, które dopiero myślą o założeniu własnej działalności gospodarczej. Doskonale zdajemy sobie sprawę, z czym wiąże się prowadzenie firmy… Przepisy podatkowe ulegają nieustannym zmianom – i nawet nam niekiedy jest ciężko za tym nadążyć… Pomożemy Ci wybrać formy opodatkowania odpowiednie dla Twojego przedsiębiorstwa i zadbamy o rozwój Twojej marki osobistej. Nie bez powodu od lat szkolimy przedsiębiorców i całkiem nieźle nam to wychodzi! Jeżeli poszukujesz rzetelnych informacji i fachowej pomocy – doskonale trafiłeś! Dowiesz się, jakie przepisy podatkowe aktualnie Cię obowiązują i na jakie ulgi oraz uproszczenia dla przedsiębiorców możesz liczyć. Jedno jest pewne – Twoja emerytura nie będzie zależna od ZUS-u.

Dlaczego warto nas wybrać?

Od ponad 10 lat pomagamy nowym, jak i już doświadczonym przedsiębiorcom w rozwiązywaniu problemów, z jakimi przyszło im się zmierzyć. Nie bez powodu zaufały nam setki klientów, którzy tak chętnie wracają po więcej. Edukujemy i uświadamiamy przedsiębiorców w tematach stricte związanych z systemem podatkowym czy nieco bardziej szczegółowymi kwestiami związanymi z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Pokażemy wam skuteczne rozwiązania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Przepisy podatkowe przestaną być dla was wiedzą tajemną!

Czy spółka z o.o. jest dla mnie?

Wielu właścicieli firm zastanawia się nad tym, czy spółka z o.o. jest właściwym sposobem do prowadzenia swojego biznesu. Dzięki temu e-bookowi na pewno zbliżysz się do odpowiedzi na to pytanie.

Wypełnij formularz i pobierz darmowe materiały

Witaj, jestem Justyna!

Od prawie 10 lat edukuję i uświadamiam przedsiębiorców w tematach systemu podatkowego. Chce, abyś wiedział jakie masz możliwości oraz jakie konsekwencję mają Twoje poszczególne wybory.

ZUS to nie MUS to miejsce, w którym edukujemy przedsiębiorców w zakresie bezpiecznego prowadzenia biznesu. Z drugiej strony pokazujemy też, że istnieją ścieżki, dzięki którym można zapłacić mniejsze podatki.